W 2016 roku obchodzimy dwie wielkie rocznice: 170. Rocznicę urodzin polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza oraz 1050. rocznicę chrztu Polski. Oczywiście żadna nie przeszła w naszej szkole bez echa. Ku pamięci naszego wielkiego pisarza – wielbionego przez pokolenia Polaków – przygotowaliśmy konkurs literacko-teatralny. Nieco wcześniej zaś w naszej szkole odbyły się wykład i prezentacja, których tematem był chrzest Polski. O wadze tego wydarzenia dla losów naszego państwa oraz o tym, jak mógł przebiegać chrzest Mieszka I uczniowie usłyszeli podczas uroczystego apelu. Młodsze dzieci odegrały potem scenę chrztu Mieszka i Dobrawy. Okazało się to być świetną inspiracją do konkursu plastycznego, który ogłosiliśmy przy tej okazji.

W ramach konkursu napłynęło 27 prac.

W grupie wiekowej klas 1-3 nagrodzone zostały prace:

I miejsce – Lara Berkes kl.3, Csór

II miejcse – Dorina Fister kl.3, Csór

III miejsce – Anna Garai kl.3, Budapeszt

Wyróżnienie: Bálint Fister kl.1. Csór, Liliana Wojnowska kl.1. Budapeszt, Dávid Roncsek kl.3 Tatabánya, Gabriella Segesdy kl.2 Budapeszt

W grupie wiekowej klas 4-7 nagrodzone zostały:

I miejsce – Ewelina Antoniuk kl. 5, Budapeszt i Kázmér Szabó – Szedleczky kl. 5, Gödöllő

II miejsce – Emma Roncsek kl. 6, Tatabánya

III miejsce – Dorina Vörös kl. 4, Veszprém

Wyróżnienie: Nóra Májoros kl.4, Újpest

W grupie wiekowej klas 8 – 12:

I miejsce – Szalai Tamás kl.10, Tatabánya

II miejsce – Szalai Ádám kl.8,. Tatabánya

V.B.